banner250

banner246

Mehmet Fatih Turan Camii ibadete açıldı

Hakkari Çukurca’da hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılan Mehmet Fatih Turan Camii, düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Hakkari Müftülüğü 23.07.2020, 10:47
Mehmet Fatih Turan Camii ibadete açıldı
© Diyanet Haber

Çukurca’da hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılan Mehmet Fatih Turan Camii, düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan İlçe Müftü Vekili Mehmet Arif Çiftçi, "Hayırsever bir vatandaşımız tarafından inşa edilen caminin tamamlanarak ibadete hazır hale getirilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemizde böyle bir camiye fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktaydı. Yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Camilerin asıl görevinin inşasından sonra başladığına dikkati çeken Çiftçi, "Camileri inşa etmekle görevimiz bitmemektedir. Asıl görev ondan sonra başlıyor. Zira camiler iki türlü inşa edilir; camilerin fiziki mekanlarının tamamlanması ile ilk inşa biter ve asıl önemli olan ikinci inşaya geçilir. Camilerin ikinci inşasında asıl görev bizlere düşmektedir. Bu da camilerimizi tarihi misyona uygun olarak yaşatmak ve cemaatsiz bırakmamakla mümkündür. Zira camiler Peygamber Efendimiz döneminde ibadet mekanı olmalarının yanında memleket meselelerinin görüşüldüğü ve insanların eğitildiği ilim irfan yuvaları idi. Bizler de bunu yaptığımız takdirde asıl önemli olan inşayı tamamlamış olacağız. Bu vesileyle sizlerden cami ve cemaate devam etmenizi, ezan çağrılarına icabet etmenizi istiyorum." ifadelerine yer verdi.

İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Mikail Polat tarafından yapılan duanın ardından Mehmet Fatih Turan Camii ibadete açıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?