banner297

banner319

Yardımlaşma ve dayanışma ayı: Ramazan

banner265

Giresun Espiye İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesince ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı ulaştırılıyor.

Giresun Müftülüğü 19.04.2022, 13:21
Yardımlaşma ve dayanışma ayı: Ramazan
© DİHA

Espiye İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Espiye Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi aileler için yardım kampanyası düzenlendi.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteği ile hazırlanan yardım kolileri, din görevlileri tarafından ihtiyaç sahibi 160 aileye ulaştırıldı.

Espiye İlçe Müftü Vekili Ömer Çınar, ihtiyaç sahiplerini tespit çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek hayırseverlerin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceklerini kaydetti. 

İlçe Müftü Vekili Çınar, "Din görevlilerimiz, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin evine yardım kolilerini ulaştırıyor. Ramazan ayı, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Oruç, toplumun tüm kesimlerini bir araya getiriyor. Bizler de kardeşlerimizin ihtiyacını gidermek için mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz milletimizin hizmetindeyiz." dedi.

Çınar, gıda paketlerinin hazırlanmasına destek olan hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri ve hayırseverler arasında köprü olan din görevlilerine teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)