banner250

banner203

Sosyal medya bilinçli kullanılmalı

Giresun İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, sosyal medya kullanımı ile ilgili yaptığı konuşmasında, sosyal medyanın bilinçli kullanılması ve internet ortamındaki bilgilerin analiz edilmeden kabul edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Giresun Müftülüğü 03.12.2018, 00:24
Sosyal medya bilinçli kullanılmalı
© Diyanet Haber

Giresun İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, sosyal medya üzerinden dini ve ahlaki değerleri hedef alan yayınların yapıldığını belirterek gençlere uyarılarda bulundu.

Müftü Yardımcısı Genç, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Giresun Fen Lisesi’nde konferans verdi.

İl Müftü Yardımcısı Genç, sosyal medya kullanımının gençler arasında yaygınlaştığını belirterek: “Gençlerimiz bu mecraları zaman yönetimi açısından verimli kullanmalı, maruz kalabilecekleri bilgi kirliliği konusunda ise tedbirli olmalıdır.

Medya yöntemleri konusunda bilgi sahibi olarak bilgilerin araştırmasını yapmalı, bilgiler kaynaklardan teyit edilmelidir.  Her bilgi doğru kabul edilmemelidir.” dedi.

Müftü Yardımcısı Genç, zamanın önemli bir kaynak olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Zamanı verimli kullanmalısınız. Vakit iyi değerlendirilmezse ileride sıkıntılar yaşanabiliyor. Yarın keşke dememek için öğretmenlerinizin tavsiyelerini dinleyip kendinizi yetiştirin. Sizin göreviniz öncelikli olarak öğrenciliğinizi en iyi şekilde yapmaktır. İyi bir eğitimle, dünya için çalışın ama ahireti de ihmal etmeyin. Ruh gelişimi dini eğitime bağlıdır.”

banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?