banner250

banner246

Öğrencilere umre ödüllü yarışma hakkında bilgi verildi

Giresun İl Müftülüğü "2018 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan umre ödüllü bilgi yarışması hakkında üniversite öğrencilerini bilgilendirdi.

Giresun Müftülüğü 16.11.2018, 11:10
Öğrencilere umre ödüllü yarışma hakkında bilgi verildi
© Diyanet Haber

Giresun Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB) ile İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, "2018 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri kapsamında Giresun Üniversitesinde stant açtı.

Güre yerleşkesinde açılan stantta, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler ve umre ödüllü bilgi yarışması hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

Giresun Müftüsü Muhittin Oral, her zaman gençlerin yanında olduklarını belirterek: “Gençlere her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz. Genç Diyanet Topluluğumuz ile milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine ve çevresine faydası olan, medeniyet perspektifine sahip gençlerin yetişmesi için mesleki ve ilmi gelişimlerine katkı sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Standı ziyaret eden Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun ise gençlik çalışmaları hakkında bilgi aldı. Coşkun, Genç Diyanet Topluluğu'nun kurulmasından dolayı memnun olduğunu belirtti. 

ADRB ve Gençlik Koordinatörlüğü Genç Diyanet Topluluğu'nun tanıtımının da yapıldığı standa üniversite personeli ile öğrencilerin ilgisi yoğundu. 

Standı ziyarete gelen öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar ve Diyanet dergileri hediye edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?