banner203

banner250

Müftülükten camilerde koronavirüs denetimi yapan polis memuruna teşekkür

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi, camilerde alınan koronavirüs tedbirlerinin uygulanmasında görev alan Polis Memuru Kazım Erbay’ı ödüllendirdi.

Giresun Müftülüğü 23.02.2021, 15:38
Müftülükten camilerde koronavirüs denetimi yapan polis memuruna teşekkür
© Diyanet Haber

Giresun Valiliğince salgın sürecinde İl merkezindeki cami ve mescitlerin denetimi ve vatandaşların bilgilendirilmesi konusunda çalışmalar yapıldığını belirten İl Müftü Yardımcısı Mutlu, denetim için görevlendirilen Polis Memuru Kazım Erbay’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi adına "Teşekkür Belgesi" takdim etti. 

Erbay’a başarılar dileyen Mutlu, "Pandemi sürecinde camilerde ilk günden beri kılınan namazlarda cemaatin maske ve fiziki mesafe kuralına ciddi şekilde uyması, koronavirüsle mücadelede camileri en iyi örnek haline getirdi. Cami girişlerine el dezenfektan üniteleri yerleştirildi, tedbirlerle ilgili afişler cemaatin görebileceği yerlere asıldı ve cemaatimiz bilgilendirildi. Vakit namazları başta olmak üzere cuma namazı için camiye gelen cemaatin abdestlerini ev ve işyerlerinde alması, maskelerini uygun şekilde takarak camiye seccadeleri ile gelmesi ve camide fiziki mesafe kuralına uyarak ibadetlerini yapması büyük takdir topladı. Bu süreçte katkı sunan ve denetim gerçekleştiren polislerimize de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?