banner250

banner246

Kur’an’a adanmış bir ömür: Nuri Genç Hoca

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, geçtiğimiz hafta vefat eden emekli Kur'an Kursu Öğreticisi Nuri Genç Hoca için anma mesajı yayınladı.

Giresun Müftülüğü 28.01.2021, 10:15
Kur’an’a adanmış bir ömür: Nuri Genç Hoca
© Diyanet Haber

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, geçtiğimiz hafta vefat eden emekli Kur'an Kursu Öğreticisi, ilim ve hizmet insanı Nuri Genç Hoca için anma mesajı yayınladı. 

Bir asra dayanan ömründe sayısız hafız yetiştiren merhum Nuri Genç Hoca’nın "gerçek bir din gönüllüsü" olduğunu kaydeden İl Müftüsü Oral, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ehl-i Kur’an; tam bir Kur’an emekçisi, Kur’an’la doymuş ve Kur’an’la doyurmuş bir hafız-ı Kur’an. Ehl-i hizmet; binlerce insanın gönlüne dokunmuş, derdiyle dertlenmiş, probleminin çözümüne yardımcı olmuş bir danışma makamı. Ehl-i tasavvuf; şeriata hürmetli, marifetullah ve tezkiye-i nefsi önceleyen bir mürşidi kâmil. Sorun çözen bir rehber, bu çağda din hizmetinin nasıl yapılacağını gösteren gerçek bir din gönüllüsü. Yerli ve milli kelimelerinin hakkını veren, tam bir Anadolu hocası. Her hayırlı işe koşan, sorumluluk sahibi, muttaki bir cemiyet önderi. Her zaman devletinin milletinin yanında, birleştirici ve bütünleştirici bir akil kişi. Bilgiyi öğütüp, taliplisine parça parça sunan, peygamber varisi bir alim. Zor zamanda mangal gibi yüreği ile korkmadan cesaretle öne geçen, gerçek bir mücahit. ‘Genç’ soyadının hakkını doksan yaşında da veren, bir dava adamı. Hakkında birkaç cümle değil kitaplar yazılmaya değer örnek bir insan. Vuslatın, bu salgında manevi şehadet rütbesini alarak gerçekleşti. İz bıraktın, iyi bilir, iyiliğine yürekten şahitlik ederiz. Mekânın cennet, makamın Firdevs olsun. Rabbim bizi cennetinde buluştursun inşallah."

Emekli Kur’an Kursu Öğreticisi Nuri Genç, 91 yaşında Kovid-19 tedavisi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde vefat etmiş, Sarayburnu Camii’nde kılınan cenaze namazına müteakiben Piraziz Tepeköy’de son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (8)
İbrahim Çakır 5 ay önce
ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet makamı âli olsun
Halil 5 ay önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
İbrahim kaptan 5 ay önce
Kıymetli NURİ hocam, inşaAllah bizlere hakkını helal etmissindir, çünkü bizlere çok ama çok emeğin , bizden yana hakkımız varsa helali hoş olsun inşAllah, Rabbim seni cennetiyle mujdelesin amin, PEYGAMBER S.A.V. EFENDİMİZE Komşu eylesin amin amin amin
Abullah Önal 5 ay önce
Allah gani gani rahmet eylesin.Mekanı cennet,makamı âli olsun.
İSMAİL YIMAZ 5 ay önce
Allah Rahmet eylesin Mekanı cennet olsun İlçemiz için manevi bir değerdi Rabbim
Peygamber efendimiz sav komşu eylesim
Bahattin YILDIRIM 5 ay önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, biz ondan razıydık, Allah ta ondan razı olsun, Hakkını kimse ödeyemez. Nur içinde yatsın.
Celalettin 5 ay önce
Allah cc rahmet eylesin. Mekanı cennet makamı âlî olsun.Rabbım bizi cennetinde buluştursun
Ali ozyilmaz 5 ay önce
Allah rahmet eylesin.
Çok degerli bir alimdi herkese yatdımi olurdu.Tam bir Osmanli erkegi ve alimiydi