banner250

banner203

Espiye’de "Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Gönüller” konulu konferans

Giresun’un Espiye ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Espiye İlçe Müftülüğü tarafından müftülük konferans salonunda bir konferans düzenlendi.

Giresun Müftülüğü 02.10.2018, 12:47
Espiye’de "Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Gönüller” konulu konferans
© Diyanet Haber

Gerçekleşen konferansta Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Kamil Ruhi Albayrak tarafından "Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Gönüller” konulu konferans verildi.

Ulu Cami İmam Hatibi M. Ali Işık‘ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından başlayan konferansta, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak konferansa katılan İlçe kaymakamı Dede Musa Baştürk’e ve din gönüllülerine teşekkür ederek, haftanın hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Konferansa katılan Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Kamil Ruhi Albayrak, din görevlilerinin yapmış olduğu kutsal görevlerinden, yapması gereken önemli vazifelerden ve örnek şahsiyetlerden bahsederek, camilerin ve din gönüllülerinin önemine değinerek "Camiler ve Din Görevlileri Haftası"nın meslektaşlarımıza, milletimize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası konferansına, İlçe Kaymakamı Dede Musa Baştürk, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Kur’an kursu öğreticileri ile cami görevlileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?