banner250

banner255

"Cuma Huzur Dersleri"ne yoğun ilgi

Giresun İl Müftülüğü, şehrin her mahallesinde gerçekleştirilen "Cuma Huzur Dersleri" projesini istişare etmek amacıyla din görevlilerinin katılımıyla bir toplantı düzenledi.

Giresun Müftülüğü 04.04.2019, 16:12
"Cuma Huzur Dersleri"ne yoğun ilgi
© Diyanet Haber

Giresun İl Müftülüğünce Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda din görevlilerine hitap eden İl Müftüsü Muhittin Oral, "Cuma Sabah Namazı ve Tesbihat Programı"nın, "Biz Bir Aileyiz, Cuma Gecesi Ailece Camideyiz" ve "Cuma Huzur Dersleri" programlarının şehrin tüm mahallelerinde devam edeceğini söyledi.

Din görevlilerinin görev yaptıkları köylerde ve mahallelerde şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile çocuk, genç, yaşlı ve engelli olan herkese, toplumun her kesimine ulaşması gerektiğini vurgulayan Müftü Oral, camilerin eğitim merkezleri haline getirileceğini belirterek şöyle devam etti:

"Giresun’da her mahalleyi ziyaret ederek gerçekleştirdiğimiz Cuma Sabah Namazı Tesbihat Programları din görevlilerimiz tarafından uygulanmaya devam edecektir. Bütün müminlere hizmet götüren bir müessese olarak camilerimizi ibadet merkezi olmanın yanı sıra birer ilim merkezi ve birlik mekânları haline getireceğiz. 

Üç aylar ile kandil ve cuma gecelerinin daha iyi değerlendirilebilmesi için 'Biz Bir Aileyiz, Cuma Gecesi Ailece Camideyiz' temasıyla üç ayların ilk cuma gecesinden başlayarak her cuma gecesini daha iyi değerlendirmek maksadıyla bütün camilerde din görevlilerimizce akşam namazı ile yatsı namazı arasında Yasin-i Şerif, sohbet, tövbe istiğfar ve duanın yer aldığı program düzenlenecek.

Kadınlara yönelik eğitim verilen Kur’an kurslarında ise cuma günleri uygulanmak üzere ‘Mahallelerde Cuma Huzur Dersleri’ programları hayata geçecek. Bu programlarla cuma gününün gereği gibi değerlendirilmesine katkı sağlamayı ve manevi hayatımıza yön veren duygu ve değerlerimizi mahalle mahalle tüm şehre yaymayı hedefliyoruz."


 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?