Karayazı’da soğuk kış günlerinde gönüller “Ev Sohbetleri”yle ısınıyor

Kış mevsiminin ana vatanı Erzurum Karayazı’da haneler ev sohbetleriyle şenleniyor.

Diyanet Haber
Karayazı’da soğuk kış günlerinde gönüller “Ev Sohbetleri”yle ısınıyor

Karayazı İlçe Müftlüğü önceki yıllarda da devam eden geleneği bu yıl da soğuk kış aylarında sımsıcak ev ortamlarında devam ettiriyor.

Dini bilgi ve güncel meselelerin konuşulduğu sohbete katılan vatandaşlar, akıllarına takılan soruları yerinde sorarak cevaplar alıyor.

Sohbetlerden memnuniyetini dile getiren Karayazılılar, kış aylarını bu şekilde verimli bir şekilde değerlendirdiklerini ve ilim öğrendiklerini dile getiriyor.

Karayazı Kaymakamı Eyyüp Özdemir, İlçe Müftüsü Halis Benli ve daire amirleri, müftülük personeli ve vatandaşların katılımıyla her hafta pazartesi ve cuma akşamları yapılan sohbetler, her hafta gönüllü kişilerin evine davet etmesiyle gerçekleşiyor. 

Müftülük koordinesinde gerçekleştirilen sohbetler ilçe merkezi ile sınırlı kalmıyor ve uzak yakın fark etmeksizin mahalle ve köylerde de yapılıyor.

İlçe müftüsünün 40 dakikalık sohbetinin ardından hane sahipleri ve davetliler dualar ediyor.


 

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ali BENLİ
Mehmet Ali BENLİ - 7 ay Önce

Bu seviyeye azmiyle çabalarıyla yoksulluğun ne olduğunu iyi bilen inşaat köşelerinde mum ışığıyla üşüyerek titreyerek ders çalışarak gelen canlar canı abim Rabbim hizmetlerini emeğini kabul eylesin abim

Yusuf hoca
Yusuf hoca - 7 ay Önce

Maaşallah rabbim hizmetinizi artırsın. Denizliden selamlar

Av. Mehmet KSYA
Av. Mehmet KSYA - 7 ay Önce

Bu uygulama Efendimizin (s.a.v) Mekke deki sohbetlerinin bir cilvesidir. Hepinizi tebrik ediyorum. Bir defasinda da nizim köye (Aşağı Çikilgan'a) gidin. Molla Ruf'et e misafir olun.

Halis BENLİ
Halis BENLİ - 7 ay Önce

Teşekkürler Yunis Hocam sağolun.

Yunis AYDIN
Yunis AYDIN - 7 ay Önce

Ne güzel bir hizmet. Allah gayretinizi artırsın. Bizim de içimiz ısındı.

SIRADAKİ HABER