banner203

banner250

Bölge birincisi Erzurum’dan

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri sürüyor.

Erzurum Müftülüğü 11.06.2021, 12:02
Bölge birincisi Erzurum’dan
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda "Hafızlık Yarışması 4. Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen 4. Bölge Erkek Din Görevlileri Hafızlık Yarışması'na; Ağrı, Erzincan, Kars, Bayburt, Erzurum, Artvin, Tunceli, Ardahan ve Gümüşhane’de birinci olan din görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda, Erzurum birincisi olarak yarışmaya katılan Üniversite Camii İmam Hatibi Harun Soral bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Soral’ı başarısından dolayı tebrik eden Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım, 13 Eylül 2021 tarihinde Diyarbakır'da gerçekleştirilecek "17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Yarışması Finali”nde Soral’a başarılar diledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Hafız 3 ay önce
MâşâAllah lâ guvvete illâ billâh âmin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?