banner331

banner319

‘Annemin Eli Gibi Sıcak Gönlünüz" projesi Edirne’de hayat buldu

Edirne İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine ev yemekleri sunmayı amaçlayan "Annemin Eli Gibi Sıcak Gönlünüz" projesi başlatıldı.

Edirne Müftülüğü 21.02.2022, 12:07
‘Annemin Eli Gibi Sıcak Gönlünüz" projesi Edirne’de hayat buldu

Her hafta cuma günü akşamı yapılması planlanan projenin ilki 18 Şubat 2022 Cuma günü akşamı Edirne Diyanet Gençlik Merkezinde gerçekleşti.

Düzenlenen programa katılan Edirne İl Müftüsü Alettin Bozkurt öğrencilerle sohbet etti, sorularını cevapladı.

Sohbetine, Haşr Suresi'nin 18. Ayetinin tefsiriyle başlayan Bozkurt şöyle konuştu:

"Ey iman edenler! Allah’tan sakının ve her nefis yarın için ne gönderdiğine baksın. Allah’tan sakının şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.” Bu ayette yüce mevlamız kıyamet ve ahiret için yarın tabirini kullanmış, demek ahiret bize o kadar yakındır, bir insan yarın öleceğini bilse vaktini nasıl geçirir sizce? Tövbe eder, kul hakkı varsa iade eder, helallık ister vs. Öyleyse henüz fırsat eldeyken çok çalışmalı dünyanın faniliğine ve cazibesine aldanmamalıyız."

Müftü Bozkurt, zamanın değerli ve kıymetli olduğunu ama insanoğlunun çoğunun zamanını iyi değerlendiremediğini bu sebeble yaşlandıklarında çok pişman olduklarını dile getirerek geçen zamanın telafisi olmadığından dolayı gençlere vakitlerinin bir dakikasını bile boşa geçirmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)