Sevgi evlerinde görevli olan manevi danışmanların da katıldığı ve çocuklara çeşitli hediyelerin verildiği organizasyon hakkında İl Müftüsü Hasan Başoğlu şunları söyledi:

"Dünya yetimler günü sebebiyle böyle bir iftar programı düzenledik. Böylece yavrularımıza her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da yanlarında olduğumuzu, kendilerine kol kanat gerdiğimizi hissettirmek istedik. Onlar bizim bereket vesilemiz. Onlarla ilgilendiğimiz kadar Allah işlerimizi yoluna koyacak, bunu biliyoruz. Ayrıca yetimlik bize yabancı bir kavram değil. Biliyorsunuz ki güzel peygamberimiz de bir yetimdi ve yetimlerle ilgilenmeyi hep teşvik ederdi. Dolayısıyla biz bu yavrularımızı hem Allah'ın hem de Resulullah'ın birer emaneti olarak görüyoruz. Bu vesileyle; üniversite öğrencileri, depremzede aileler, lise ve dengi okullarda okuyan öğrencilerimiz ve mahalle halkına yönelik Fatih Camii'mizin altındaki iftar yemeğinin verilmesini sağlayan Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze, her akşam gelen misafirlerimizle ilgilenen Kur'an kursu öğreticilerimize, din görevlilerimize ve manevi rehberlerimize teşekkür ediyorum."

Programa katılan çocuklar ve manevi danışmanlar da bu anlamlı organizasyondan ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Editör: Mehmet Öztürk