Edirne İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından Özel Yürekler Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören özel bireyler, velileri ve öğretmenlerine yönelik iftar programı gerçekleştirildi.

Eengelli Koordinatörü Fatma Akgün, "Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Kadın ve Gençlik Kollarının başarılı çalışması ile düzenlenen iftar akşamında birbirinden güzel yürekli özel insanlarla tanışma fırsatı yakalandı. 21 Mart Dünya Down Sendromu gününde Trsome Games 2024 Down Sendromu Dünya Şampiyonası Judo Branşı 63 kg da ülkemize gümüş madalya kazandıran Aleyna Yıldız başta bizlere hayat hikayelerini anlattılar. Bazıları ise gönüllü olarak ilahiler söyledi." diye konuştu.

Davet hakkında konuşan İl Müftüsü Hasan Başoğlu ise "Bu özel günde şehrimizin en özel ve temiz yürekli insanlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Onların dualarını almak, oruçlarına ve iftar sevinçlerine ortak olmak bizim için büyük bir onur. Bu vesileyle davetimize icabet eden öğrencilerimize, ailelerimize ve öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Program yapılan iftarın ardından sona erdi.

Editör: Mehmet Öztürk