banner258

banner250

Manevi Danışmanlardan atölye çalışması

Diyarbakır İl Müftülüğü tarafından Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı Selahaddin Eyyubi yurdunda görevlendirilen mânevî danışmanlar atölye çalışması düzenlendi.

Diyarbakır Müftülüğü 31.12.2019, 20:39
Manevi Danışmanlardan atölye çalışması
© Diyanet Haber

Selahaddin Eyyubi Öğrenci Yurdu Mânevî Danışmanı Müberra Aktürk, Adâb-ı Muaşeret Atölyesi kapsamında "Aile Olma Hukuku" dersleri başlattıklarını ifade etti.

Aktürk, “Dört hafta devam edecek olan atölye çalışmasına her hafta bir uzman konuğumuzla gençlerimize; İslam’ın aileye verdiği değer, ailede kadın ve erkeğin sorumlulukları ve özellikle son sınıf öğrencilerine yönelik aile kurmanın önemine dair merak ettikleri konulara dikkat çekmek istiyoruz. Her perşembe farklı konuklarla devam edecek atölye çalışmasının sonunda gençlerimizin merak ettikleri sorular yanıtlanacaktır ve dört oturuma da katılan öğrencilerimize 'Katılım Belgesi' verilecektir. İlk hafta konuk olan il Müftü yardımcısı Fatime Kartı "İslam’ın Aileye Verdiği Değer", ikinci haftaki konuğumuz Psikolog Sadık Sun ise "Kadın Erkek İletişimi ve İletişim Kazaları" konularına değindiler.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?