banner203

banner222

Kur’an kursu öğreticilerine yönelik hizmet içi eğitim

Diyarbakır İl ve ilçe müftülükleri iş birliğinde Kur’an kursu öğreticilerine yönelik “Hizmet İçi Eğitim Semineri” düzenlendi.

Diyarbakır Müftülüğü 23.11.2020, 16:08
Kur’an kursu öğreticilerine yönelik hizmet içi eğitim
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğreticilerine yönelik planlanan eğitim seminerleri, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde ülke genelinde devam ediyor.

Bu kapsamda Diyarbakır Bağlar, Sur, Yenişehir ve Kayapınar ilçe müftülükleri, Kur’an kursu öğreticilerine yönelik "Hizmet İçi Eğitim Semineri" düzenledi.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen seminerlerde Kur’an kursu öğreticileri ile bir araya gelen Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, din eğitiminde örnek ve öncü şahsiyetlere dikkat çekerek; "Din görevlisi olarak görev yapan her bir görevlimiz, öncelikle Peygamberimizin sünneti seniyesini ve mübarek hayatını örnek almalı. Alimlerin yaşadıkları bütün zorluklara rağmen vazgeçmediği bu kutlu davanın neferleri olarak, hiçbir mazerete sığınmadan her zaman ve zeminde, üzerine düşen vazifeleri hakkıyla yerine getirme gayreti ve aşkı içinde olmalıdır." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner224
Yorumlar (0)