banner203

banner250

Diyarbakır’da "Gönül Kütüphanesi" için kermes

Diyarbakır İl Müftülüğünce Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen “Gönül Kütüphanemiz” projesine destek için kermes düzenlendi.

Diyarbakır Müftülüğü 15.10.2021, 14:57
Diyarbakır’da "Gönül Kütüphanesi" için kermes
© DİHA

Diyarbakır İl Müftülüğü Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Kolları Koordinatörlüğü, “Gönül Kütüphanesi” projesi kapsamında kermes düzenledi.

Diyarbakır Ulu Camii, Hz. Süleyman Camii ve Cebel-i Nur Camii önünde düzenlenen kermese Diyarbakır halkı yoğun ilgi gösterdi. 

Türkiye Diyanet Vakfı Diyarbakır Şubesi Kadın Kolları Koordinesi’nde  el emeği ile yapılan hediyelik eşyalar ve yiyeceklerin geliri “Gönül Kütüphanesi” projesi kapsamında okullarda yapılacak olan kütüphaneler için kullanılacağı belirtildi.

Kermesi ziyaret eden Diyarbakır İl Müftü yardımcısı Fatime Kartı, “Kermesimiz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yapılan ‘Gönül Kütüphanesi’ projesi kapsamında gerçekleşmektedir. Kermesten elde ettiğimiz gelir ile Vakfımız okullarda kurulacak kütüphanelere kaynak sağlamayı planlamaktadır. Kütüphanelere kitap ve çeşitli araç ve gereçlerin sağlanacağı kermesimize Diyarbakır halkımız ciddi destek verdi. Yoğun ilgi ile karşı karşıyayız. Allah (cc) emeği geçen herkesten razı olsun. Tüm Diyarbakır halkına teşekkür ediyoruz. Kermes boyunca bizim yanımızda olan TDV Diyarbakır Şubesi Kadın Kolları Koordinatörlüğü’ne de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

TDV Kadın Kolları Koordinatörü Mevlüde Karadaş ise “Kermesimize iştirak eden Müftü yardımcımız Fatime Kartı hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Kurulacak olan kütüphane için hayırlı bir iş yapıyoruz. Bu şekilde öğrencilerin istifadesine sunulacak kütüphanelerde binlerce kitap okunacak İnşaallah.” dedi.

Düzenlenen kermeslerden elde edilen gelir, kütüphane yapımında kullanılmak üzere TDV Diyarbakır Şubesine teslim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?