banner258

banner250

Din görevlileri yanan ormanları yeniden filizlendirecek

Diyarbakır Çınar İlçe Müftülüğü, ülkenin farklı noktalarında meydana gelen yangınlarla tahrip olan ormanları yeniden ağaçlandırmak için yardım kampanyası başlattı.

Diyarbakır Müftülüğü 06.08.2021, 17:02
Din görevlileri yanan ormanları yeniden filizlendirecek
© Diyanet Haber

Çınar İlçe Müftülüğü, ülkenin farklı noktalarında meydana gelen yangınların yaralarını sarmak için harekete geçti.

Ormanları korumak ve yeniden yeşertmek adına Çınar İlçe Müftülüğü bünyesindeki din görevlileri, başlattıkları yardım kampanyası ile Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı'na (TEMA) zarar gören ormanlar için 237 fidan bedeli bağışta bulundu.

Bağış kampanyasına dair bilgilendirmede bulunan Çınar İlçe Müftüsü Ferit Bilgin, "Öncelikle yaşanan sel felaketleri, orman yangınları ve heyelanda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Canhıraş bir şekilde yardım ve kurtarma faaliyetlerine katılan tüm görevlilerimizin Allah yardımcıları olsun. Çınar İlçe Müftülüğü olarak yaşanan felaketler dolayısıyla farkındalık oluşturmak adına bağış kampanyası başlattık. Yaşanan yangında zarar gören ormanların tekrar yeşermesi için TEMA Vakfı'na bir miktar bağışta bulunduk. Vatandaşlarımıza da ormanları tekrardan yeşertmek için bağışta bulunmaları çağrısında bulunuyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?