banner250

banner246

Milletimizin Yüreğinde Kahramanlık Destanı Yazmak Hep Oldu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Gaziler Günü’nde 15 Temmuz Derneği üyesi gazileri kabul etti.

Diyanet 19.09.2018, 18:53
Milletimizin Yüreğinde Kahramanlık Destanı Yazmak Hep Oldu
© Diyanet Haber

Gaziler Günü’nü tebrik eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Gaziler Gününüz hayırlı olsun, mübarek olsun. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Gazilerimize acil şifalar ve uzun ömürler nasip eylesin” dedi.

Başkan Erbaş, gaziliğin önemini belirterek, “Milletimizin yüreğinde kahramanlık destanı yazmak hep oldu, ilelebet de devam edecektir inşallah. Gençlerimizi, çocuklarımızı bu ruhla yetiştirmemiz gerekiyor" diye konuştu. 

Bu yılın Mevlid-i Nebi Haftası’nın konusunu ‘Peygamber Efendimiz ve Gençlik’ olarak belirlediklerini hatırlatan Başkan Erbaş, "Bu süreçte gençlerimize, şehitlik ve gaziliğin ne kadar önemli bir şeref olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu duygu ile bizler yetiştiğimiz sürece milletimiz payidar olacak ve hiçbir hainin, hiçbir tuzak kuranın tuzağı başarılı olamayacak” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz Derneği Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik ise, kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

İşbirliği Protokolü imzalandı

Kabulün ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile 15 Temmuz Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. 

Protokolü Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ile 15 Temmuz Derneği Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik imzaladı.

İmza töreninin ardından Başkan Erbaş, “hayırlı olsun” dileğinde bulunarak dua etti. 

Protokol çerçevesinde ortak hizmet projeleri hazırlanacak. Gaziler, gazi ve şehit yakınlarına bedensel, zihinsel ve ruhsal yönden gelişimine yönelik destek verilecek. Sosyal, kültürel ve sportif nitelikte eğitici ve motive edici faaliyetlerde bulunulacak. Seminerler, konferanslar ve organizasyonlar düzenlenecek. Diyanet İşleri Başkanlığı da protokol kapsamında, yurtiçi ve yurtdışında gaziler, gazi ve şehit yakınları için gerçekleştirilecek olan organizasyonlarda personeli ile destek olacak.

Programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Dr. Selim Argun da katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?