banner324

banner319

Dr. İşliyen: Gençlerin gönlüne girmek için bir yol bulmak zorundayız

banner265

Bitlis İl Müftülüğünce düzenlenen "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Merkez Taşra Toplantısı"nda konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen, "İnsanların gençlerin gönlüne girmek için bir yol bulmak zorundayız." dedi.

Bitlis Müftülüğü 17.06.2022, 11:08
Dr. İşliyen: Gençlerin gönlüne girmek için bir yol bulmak zorundayız
© DİHA

Bitlis İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Bitlis Kültür Merkezi Müdürlüğünün Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, "Bulunduğumuz yerde ulaşmadığımız kimse kalmaması lazım ve insanların gençlerin gönlüne girmek için bir yol bulmak zorundayız." dedi.

Başkan Yardımcısı İşliyen, "Ey iman edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksız yollarla yiyorlar ve Allah'ın yolundan alıkoyuyorlar. Altın ve gümüşü biriktirip gizleyerek onları Allah yolunda harcamayanları elem dolu bir azapla müjdele.' ayetini hatırlatarak hizmet etmek isteyen insan için asla engel bulunmaz. Her birimiz dini mubini İslam'da hizmet yolunda gerçekten Allaha hizmet edenlerden mi yoksa onlar yolunda engel olanlardan mıyız?" ifadelerini kaydetti.

Programda bir selamlama konuşması yapan Bitlis İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani de katılımcılara teşekkür ederek organizasyonun hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen ve beraberindeki heyet Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ ı makamında ziyaret etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)