Yapılan yarışmanın ödül töreni Bitlis İl Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Bitlis İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, "İslam Aleminin ilk kıblesi, Hazreti Peygamber Aleyhisselatu Vesselam Efendimizin miraca yükseldiği, Peygamberlere namaz kıldırdığı o mübarek belde Mescid-i Aksa işgal altındadır. İslam Alemi birleşir, kenetleşir, bütünleşirse, inşallah önümüzde hiçbir güç, hiçbir kuvvet kalmaz. Birlik, beraberliğimiz olmadığı müddetçe de biz böyle acılarla, böyle sıkıntılarla, böyle problemlerle karşı karşıya kalacağız. Yeter ki bizim birliğimiz ve beraberliğimiz olsun. Bir buçuk milyar İslam Alemi, elli yedi İslam ülkesi, Birleşmiş Milletler, ondan sonra Avrupa İnsan Hakları Beyanamesi, Avrupa ülkeleri, Birleşmiş Milletleri ama İslam Birleşmiş Milletleri, İslam ülkeleri Birleşmiş Milletleri yok. Bunu planlı ve programlı bir şekilde İslam Alemi üzerinde Yahudiler ve İngilizler bunun üzerinde büyük çalışmalar yaparak bizim birliğimizi, beraberliğimizi sağlamamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun en güzel örneği bugün Filistin'dir. Yani bugün Filistin'de yaşanan vahşet belki de dünya kuruldu kurulalı bu zamana kadar vahşetin zirvesindeyiz." dedi.

Dünyaya yeni gelmiş bebeklerin vahşice katledildiğinin altını çizen Geylani, "Çocuklar daha yeni gelmiş dünyaya hiçbir şeyden haberi yok. Altıncı gün açlıktan ölüyor. Hastanelere canlı bombalar girip hastaneyi havaya uçuruyor. Havadan yardım paketi atarak onların bu yardım paketinin altında kalmalarını planlayarak vahşice insanlığı katlediyor. Dolayısıyla biz İslam alemi olarak çok hem de çok acil bir şekilde birleşip kenetlenmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

Program yarışmaya katılan ve yarışmada derece alan öğrencilere ödülleri takdim edildikten sonra yapılan dua ile sona erdi.

Programa Bitlis il Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve birçok kişi katıldı.

Editör: Mehmet Öztürk