banner203

banner250

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu din görevlisinden camide matematik dersi

Bingöl Genç İlçe Müftülüğüne bağlı Tarlabaşı Mahalle Camii İmam Hatibi Ahmet Çelik, camide öğrencilere hem Kur'an-ı Kerim hem de matematik dersi veriyor.

Bingöl Müftülüğü 12.01.2021, 14:33
Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu din görevlisinden camide matematik dersi
© Diyanet Haber

Genç İlçe Müftülüğüne bağlı Tarlabaşı Mahalle Camii'nde imam hatip olarak görev yapan Ahmet Çelik, camiye gelen ilk ve ortaokul öğrencilerine ders veriyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik ve Atatürk Üniversitesi İlahiyat bölümlerinden mezun olan 28 yaşındaki Çelik, ilk atandığı görev yeri olan Genç İlçesi Tarlabaşı Köyü’nde öğrencilere hem Kur’an-ı Kerim hem de matematik dersleri vererek gelişimlerine katkıda bulunuyor.

Camide sürdürülen derslere dair açıklamalarda bulunan İmam Hatip Çelik, "Camimizde kardeşlerimizle beraber Kur’an dersleri yapıyoruz. Bununla beraber okul derslerinde de elimizden geldiğince onlara yardımcı oluyoruz. Çünkü hem dini hem de fenni ilimlerin beraber olması tüm memleketler, devletler için çok önemlidir." dedi.

Boş zamanlarında kitap yazdı

Üniversite yıllarında yazmayı hedeflediği "Matematik Ne Söyler?" adlı kitabını, göreve başladıktan sonra arta kalan zamanlarda tamamladığını belirten Çelik, şöyle konuştu:

"2017’de göreve başladım. Yaklaşık 3 yıldır burada görev yapıyorum. Okul yıllarımda ders aralarında hep arkadaşlarımın sorularını çözerek onlara da ders anlatıyordum. Böyle bir isteğim de vardı. Göreve başlamam vesile oldu, boş zamanlarımda kitap yazma üzerine çalışmalar yaptım. Amacım sadece kitap basmak değildi, insanlara faydalı olmayı hedefledim. Buraya yerleştikten yaklaşık bir yıl sonra kitabı tamamladım. Alanında uzman hocalarımıza okutturduk, son halini verdikten sonra basımı tamamlandı ve bu halini aldı. Şu anda da kitapçılarda ve internet sitelerinde bulunabiliyor."

- 10 üzeri “n” hayat formülümüz olmalıdır

Çelik, "Kitap içerisinde üslü sayılarla ilgili benim keşfettiğim bir formül de var. Patentini almadım ama öncüsü olduğumu söyleyebilirim. Üslü sayılar; adından da belli olduğu gibi üst üste yazılabilen en az iki sayıdan oluşan bir gösterimdir. Sayı üzerindeki 'n' harfi yani niyet olarak belirttim, niyet ne kadar çok olursa mükafatı da o kadar çok olur yani o şekilde çarpımını yapabiliriz." diye konuştu.

Köy halkı ile iletişimini güçlendirmek için Zazaca öğrenen din görevlisi Çelik, vatandaşların da takdirini aldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (3)
Edip Ali Yazgan 12 ay önce
MaşAllah, tebrikler...
Abdurrahman Demiray 12 ay önce
Ben böyle insanlara çok değerli görüyorum ve bu hocamızı taktir ediyorum selam ve dua ile Allaha emanet olun
İbrahim Pınarbaşı 12 ay önce
Allah bin kere razı olsun hocam rabbim sizin gibi tam donanımlı imam hatipleri memleketimizin her camisine nasip etsin yolunuz açık Allah (c.c) yardımcınız olsun bunun yanında muazzam vaizliğinizden bahsedilmemiş ama inanıyorumki ileride memleketimize hayırlı bir vaiz olacağınıza inancımız tam selametle ...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?