banner250

banner246

4-6 yaş grubu öğrenciler uzaktan eğitimle Kur’an öğrendi

Bingöl Solhan İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında devam eden uzaktan eğitimlerle, toplamda 70 öğrenci Kur’an-ı Kerim öğrenerek okumaya başladı.

Bingöl Müftülüğü 07.05.2020, 20:12
4-6 yaş grubu öğrenciler uzaktan eğitimle Kur’an öğrendi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca koronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında Kur'an kurslarında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından, Solhan Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında uzaktan eğitime geçildi.

İlçe Müftülüğü koordinesinde öğreticiler rehberliğinde gerçekleştirilen uzaktan eğitimlerle minik öğrenciler, velilerinin de desteği ile evde Kur’an-ı Kerim öğrenerek okumaya geçti.

Her gün görüntülü arama yöntemiyle hocalarına derslerini dinleten minikler, yine hocalarının rehberliğinde çeşitli aktiviteler yaparak pandemi sürecinde hem öğreniyor hem de eğleniyorlar.

4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında devam eden uzaktan eğitimlerle ilgili Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Muharrem Dutar; "4-6 yaş Kur'an kurslarımızda toplam 80 öğrencimizin devam ettiği bu eğitim döneminde şu ana kadar 70 yavrumuz Kur'an’ı öğrendi. Bu ay sonuna kadar tüm öğrencilerimiz inşallah Kur'an’a geçmiş ve Peygamberimizin güzel ahlakını tanımış olacaklar. Bu süreçte gayret gösteren tüm hocalarımıza, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen velilerimize ve geleceğimizin teminatı yavrularımıza teşekkür ederiz. Cenab-ı Hakk nesillerimizi Kur'an'sız, gönüllerimizi imansız, gençlerimizi namazsız ve ahlaksız, cennet vatanımızı sahipsiz bırakmasın." şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)