banner297

banner319

Vali Epcim Kur'an kursu öğrencileriyle oruç açtı

banner265

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Kur’an kursunda eğitim gören öğrencilerle iftar sofrasında buluştu.

Bayburt Müftülüğü 13.04.2022, 12:44
Vali Epcim Kur'an kursu öğrencileriyle oruç açtı
© DİHA

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Bayburt İl Müftülüğü Danişment Kız Kur’an Kursu’nda gerçekleştirilen iftar programında öğrencilerle bir araya geldi.

Kur’an kursunda öğrencilerle birlikte orucunu açan Vali Epcim, “Kur’an kurslarımızı her ziyaretimde çok yoğun manevi hislerle doluyorum. Hafızlar bu ülke için büyük anlamlar ifade ediyor. Geçmişten bugüne Bayburt’ta çok sayıda hafız yetişmiş. Artık yüzlerce hafız yetişiyor ve bu bizi çok mutlu ediyor.” dedi.

Epcim, “Sizlerden akademik anlamda da çok büyük başarılar beklemekteyiz. Hafızların akademik başarısının oldukça yüksek olduğunu bizatihi görmüş ve yaşamış birisiyim. Özellikle ezber kabiliyetinizin, zihinsel yeteneklerinizin oldukça gelişeceğini düşünüyorum. Sizler ileride akademik anlamda da çok başarılı olacaksınız. Önce hafızlığı bitireceksiniz, sonra da üniversite hayatınızda ve diğer eğitim kurumlarında çok başarılara imza atacaksınız. Ülkemizin hafızlara ihtiyacı var.” diye konuştu.

İl Müftüsü Hasan Başoğlu ise Vali Epcim ve eşi ile programa katılan öğrencilere ve hayırseverlere teşekkür etti.

İftar programı yapılan hatim duası ile tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (1)
Abdullah AKSOY 1 ay önce
Sayın valimize, il müftümüze ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum, yüce rabbim her zaman rızasına uygun amellerle, mekanlarla , insanlarla beraber eylesin inşaAllah, bu güzel müesselere katkı sunan yardım eden herkesten Allah razı olsun. Ayrıca Kur'an Kursları konusunda çok büyük gayretleri olan Bayburt il Müftüsü Hasan Başoğluna da özellikle teşekkür eder, salih sağlıklı uzun ömürler dilerim.