banner261

banner250

120 yatak kapasiteli Kur’an Kursunun temeli atıldı

Bayburt’ta uzun yıllardır hafızlık eğitimi veren Kaleardı Yatılı Erkek Kur’an Kursu için yeni yapılacak olan 120 yatak kapasiteli yurt inşaatının temeli dualarla atıldı.

Bayburt Müftülüğü 21.10.2019, 17:46
120 yatak kapasiteli Kur’an Kursunun temeli atıldı
© Diyanet Haber

Temel atma töreninde konuşan İl MüftüHasan Başoğlu “İnşaatımızın proje aşamasından temel atıma aşamasına kadar desteklerini esirgemeyen belediye başkanımıza, imar müdürümüze ve ilgili birim çalışanlarına ve müftülük personelimize çok teşekkür ediyorum. Destekleri ile inşaatın başlatılmasını hızlandıran hayırsever vatandaşımız Rahmi Adıbeş, Refik Okumuş, Mustafa Mangan, Müteahhit Mert Bey ve tüm çalışan ustalarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim bu inşaatı tamamlamayı ve Kur’an Ahlakı ile ahlaklanan hafızlar yetiştirmeyi nasip etsin. Biz başlattık, Bayburtlu hayırsever hemşerilerimiz bitirecek inşallah.” dedi.

Kaleardı Yatılı Erkek Kur’an Kursu'nda düzenlenen törene, Vali Cüneyt Epcim,  Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Yusuf Diker, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, İl Müftüsü Hasan Başoğlu, İl  Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, sivil toplum kuruluş (STK) temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?