banner250

banner246

Müftü Hem Tanıttı Hem De Bağışını Yaptı

Batman Müftüsü Turgut Erhan, TDV Batman Şubesinde basın mensuplarıyla "2018 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. 

Batman Müftülüğü 26.07.2018, 02:05
Müftü Hem Tanıttı Hem De Bağışını Yaptı

Batman Müftüsü Erhan, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” Diyerek İlk Kurban Bağışını Yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1993 yılından beri vekâletle kurban kesimi programı gerçekleştirildiğini söyleyen Müftü Erhan, “25 yıllık tecrübesi ile Emanetleriniz emanetlerimizdir düsturu ile kurban faaliyetlerini büyük bir hassasiyet, itina ve sorumluluk duygusuyla yürütmektedir. Vakfımızın "dini esaslara uygun ve güven veren" bir yapılanmayla bu yıl da gönül coğrafyasına hizmet etmeye hazırdır. Bu yılki sloganımız  "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla hareket edilecektir. Bu kapsamında, yurt içinde 280 kesim bölgesinde, yurt dışında ise 145 ülkenin 436 bölgesinde Başkanlığın, TDV görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirilecektir.” Dedi.

2018 yılında Türkiye’nin farklı İl ve İlçelerinde yaşayan vatandaşlarımızdan Batman’a 175 hisse kurban geldiğini söyleyen Müftü Erhan, “Vekalet yoluyla Batman’a gönderilen kurban hisseleri için titizlikle kurbanlarımızı seçip satın alarak, Din gönüllülerimizin nezaretinde kesimini gerçekleştirip ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur'an kurslarına ve öğrenci yurtlarına ulaştırdık.” dedi.

TDV Batman şubesine gelerek kurban bağışında bulunabileceğini söyleyen Müftü Erhan, “Vatandaşlarımız, 'www.tdv org' ve 'bagis.tdv.org' adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir.” Dedi.

diyanet haber

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2018 vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini vurgulayan Müftü Erhan, “Kurbanlarımız başta ülkemiz olmak üzere mazlum coğrafyalarda yaşayan tüm kardeşlerimize umut olsun.” diyerek Batman’daki ilk kurban bağışını gerçekleştirdi.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (2)
Yusuf Yeşilkaya 3 yıl önce
Allah razı olsun kıymetli hocamızdan. Sözü bir, özü bir olmak böyle bir şey.
M.MEHDİ ARI 3 yıl önce
ALLAH KABUL BUYURSUN
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?