banner189

Miniklerden Ramazan’a özel etkinlik

Batman Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur'an kursu öğreticileri Ramazan’a özel etkinlikler düzenledi.

Batman Müftülüğü 24.04.2020, 13:06
Miniklerden Ramazan’a özel etkinlik
© Diyanet Haber
banner197

Batman’da 4-6 Yaş Kuran kursu öğreticileri Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Koronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında Kur'an kurslarında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından, Batman Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kursları eğitimlerini uzaktan gerçekleştirmeye başladı.

Rahmet iklimi Ramazan ayının gelmesiyle birlikte 4-6 yaş Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenciler ve aileleri için özel aktiviteler hazırladı.

Konu ile ilgili Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, “Dünya genelinde yaşanan Koronavirüs salgını gölgesinde bu yıl mahzun bir şekilde 11 ayın sultanı Ramazan’ı evlerimizde misafir edeceğiz. Ama bunun Ramazan sevincimizi engellemesine izin vermeyeceğiz. Her yıl olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığımızca Ramazan ayı için belirlenen tema çerçevesinde teknolojiden de faydalanarak ‘Ramazan ve Sorumluluk Bilinci’ konusunu halkımıza anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Koronavirüs nedeniyle Kur’an kurslarındaki eğitimin uzaktan devam ettiğini belirten Erhan, “Batman Müftülüğü olarak uzaktan eğitimlerimizi sürdürmeye devam ederek, öğreticilerimizin öğrencileriyle iletişime geçerek, ailelerinin de katımıyla birçok aktivitede bulunmalarına katkı sağlıyoruz. Ramazan ayında da uzaktan eğitimlerimize devam ederek evde kalan cennet çiçeğimiz, gönül meyvemiz, dünya hayatımızın süsü olan çocuklarımızın taze dimağlarına doğru bilgiyi aktarma gayretlerimizi sürdürmekteyiz” diye konuştu.

Erhan, Kuran kursu öğreticilerinin, düzenli olarak öğrenciler ve aileleriyle görüntülü olarak görüştüklerini, bir taraftan ailelere moral ve motivasyon sağlarken diğer yandan ailelerin de katılımıyla çocuklarla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Erhan bu zorlu süreçten gayretleri ve özverileri için Kur’an kursu öğreticilerine, ilgileri ve katılımları için de öğrenci ve velilerine teşekkür etti.

Ramazan ayı hazırlıklarını tamamlayan Hacı Abdulhalim Alpnar 4-6 Yaş Kuran Kursu öğreticisi Elif Murat, uzaktan eğitimlerle, minik öğrencilerinin derslerden geri kalmamalarını hedeflediklerini söyledi.

Öğrencileriyle uzaktan yaptıkları eğitimler hakkında bilgi veren Murat, "İnteraktif şekilde eğitimlerimize devam ediyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin evde yaptıkları aktivitelerini ailelerinin vasıtasıyla internet üzerinden bize gönderiyorlar.” dedi.

Murat, Ramazan ayı için yaptıkları hazırlığı da anlatarak,  “Ramazan Takvimi’nde her güne değerler eğitimi kapsamında bir aktivite hazırladık. Öğrencilerimizin bu aktiviteleri ailelerinin de yardımıyla gerçekleştirmesi noktasında rehberlik edeceğiz. Böylece öğrencilerimiz hem Ramazan ayının manevi ikliminden azami derecede istifade edecek hem de bir birinden önemli değerleri öğrenecekler.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
14°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?