banner203

banner250

Bölge birincisi Batman’dan

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen Hafızlık Yarışması’nda bölge elemeleri devam ediyor.

Batman Müftülüğü 11.06.2021, 19:15
Bölge birincisi Batman’dan
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda "Hafızlık Yarışması 1. Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Adıyaman İl Müftülüğü ev sahipliğinde çevrimiçi gerçekleştirilen 1.Bölge finaline; Diyarbakır, Adıyaman, Mardin, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep, Malatya ve Elazığ’da birinci olan din görevlileri katıldı.

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmesi sonucunda Batman Kozluk İlçe Müftülüğüne bağlı Dere Köyü Yeni Mahalle Camii İmam Hatibi Murat Ocak bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Ocak’ı tebrik eden Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, 13 Eylül 2021 tarihinde Diyarbakır’da gerçekleştirilecek "17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Yarışması Finali"nde başarı temennisinde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (2)
Osman Hulusi Aktas 4 ay önce
Dostumu tebrik ediyorum ama yanliz BATMAN icin degil TURKİYE ye mal olmasi gereken bir kardesimiz olduguna inaniyorum ALLAH yar ve yardimcin olsun dostum basarilarinin devamini dilerim.
Abdullah okul 4 ay önce
Kozluk ilçemizde şuan aktif olan kur'an kursumuzun medarı iftiharı kıymetli dostum ve hocamız Murat hocamızı tebrik eder başarılarının devamını dilerim inşAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?