banner331

banner319

Miniklerden Suriye'ye yardım

Balıkesir Altıeylül İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur'an kursu öğrencileri, İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Balıkesir Şubesince başlatılan "İdlib İçin Yolun İyilik Olsun" yardım kampanyasına destek oldu.

Balıkesir Müftülüğü 18.02.2022, 11:56
Miniklerden Suriye'ye yardım
© DİHA

Balıkesir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Balıkesir Şubesi iş birliğinde "Çocuklar Üşümesin" sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Ayni ve nakdi yardımların kabul edildiği kampanyaya en anlamlı destek, Altıeylül İlçe Müftülüğüne bağlı İsmail Altıntaş 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencilerinden geldi.

Kur'an Kursu Öğreticisi Emine Kozak rehberliğinde İl Müftülüğünü ziyaret eden minikler, ailelerinin desteği ile kardeşleri için hazırladıkları yardım paketlerini İl Müftüsü Celal Sürgeç’e teslim etti.

Kur'an kursunda paylaşmayı öğrendiklerini söyleyen minikler, "Paylaşmanın çok güzel bir şey olduğunu öğrendik. O yüzden kardeşlerimize hediyeler gönderiyoruz." dediler.

Minik öğrencilerin paylaşma ve kardeşlik duygusu ile yaptığı yardımdan duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müftüsü Sürgeç ise minikleri çeşitli hediyelerle uğurladı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)