banner250

banner246

Bayram harçlıklarını İyilik Konutları'na bağışladı

Aydın Çine’de ikamet eden bir çocuk, kumbarasında biriktirdiği harçlıklarıyla Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na destek oldu.

Aydın Müftülüğü 20.08.2020, 11:48
Bayram harçlıklarını İyilik Konutları'na bağışladı
© Diyanet Haber

Çine Cumalı Mahallesi'nde ailesiyle birlikte yaşayan Enes Kaan Üstün, Kurban Bayramı'nda biriktirdiği bayram harçlıklarını,  İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na bağışladı.

Dünyanın dört bir yanında özellikle de Suriye'de iç savaş sebebiyle evleri yıkılan veya evlerini terk etmek zorunda kaldıkları için evsiz kalan çocuklara çok üzüldüğünü ifade eden Üstün, annesi ile birlikte Çine Müftülüğüne giderek kumbarasını teslim etti.

Anne Üstün oğluna, "harçlıkların ne kadar olmuş, bir sayalım" dediğini, oğlunun da ''Anneciğim, eğer o paralara dokunursam, el sürersem, belki canım paraları harcamak ister ve yardım etmekten vazgeçerim.'' demesi üzerine kumbarayı Çine Müftülüğüne teslim ettiklerini söyledi.

Enes’in kumbarasını Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'nda kullanılmak üzere teslim alan Türkiye Diyanet Vakfı Çine Şubesi görevlileri, Üstün ailesine bağış makbuzunu takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?