Aydınlı hayırseverler ve cami derneği tarafından yapımı tamamlanan Kocakesik Mahalle Camii için açılış töreni düzenlendi.

Törene Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, Nazilli İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldı.

Kocaeksik Cami Açılış 22

Açılışta konuşan İl Müftüsü Hasan Güneş, "Müminlerin beş vakit bir araya geldiği, bir şehrin huzuruna vesile olan, Beytullah’ın bir şubesi olan ve açılışını yaptığımız Kocakesik Camimizi Aydın’ımıza hayırlı olsun. Rabbimiz Kur’an-ı Kerimde ‘Allah’ın mescidlerini ancak Allah’a ve âhiret gününe inanan, namazını kılan, zekâtını veren ve yalnız Allah’tan korkup çekinen kimseler imar edebilirler. İşte bunların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur’ buyuruyor. Rabbimizin övgüsüne mazhar olma için bu güzel eseri şehrimize kazandıran hayırseverlerimize ve camimizin imârı ve inşâsında emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.  Camimizin mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Protokol konuşmaları sonrası Nazilli İlçe Müftüsü Selami Bayrakçi'nin yaptığı duanın ardından caminin açılışı gerçekleştirildi. 

Açılış sonrası gelen vatandaşlara keşkek ikramında bulunuldu.

Editör: Ömer Ceylan