banner268

banner250

Din görevlileri Tashih-i Huruf Kursu'na seçilebilmek için ter döktü

banner265

Artvin'de dini yüksek ihtisas ve eğitim merkezlerinde 24 hafta süreyle düzenlenecek olan Tashih-i Huruf Kursu’na kursiyer seçme sınavı gerçekleştirildi.

Artvin Müftülüğü 02.09.2020, 17:25
Din görevlileri Tashih-i Huruf Kursu'na seçilebilmek için ter döktü
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca özellikle Kur'an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur'an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz ve diğer hatalarını gidermek ve Kur'an-ı Kerim'i güzel bir şekilde  okumalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Tashih-i Huruf Kursu için Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce il müftülüklerinde yarışma sınavı açıldı.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek Artvin İl Müftülüğünde sözlü mülakat şeklinde yapılan sınava, imam hatip ve müezzin kayyımlar büyük ilgi gösterdi.

Sınavda adaylar, Kur'an-ı Kerim'i yüzüne ve ezbere okuma becerisi, ilmihal bilgisi ve dini musiki kabiliyeti noktasında değerlendirmeye tabi tutuldu.

Yapılan değerlendirme sonucunda 70 ve üzeri puan alan adayların başarı sırası sınav komisyonunca belirlendi.

Sınav sonunda kursa katılmaya hak kazanan 5 din görevlisi, Diyanet İşleri Başkanlığı Rize  Müftü Yusuf  Karaali  Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 6 ay süreyle eğitime tabi tutulacak.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)