banner250

banner246

Ben Başka İşe Karışmam Diyen Bir İmam İstemiyor Artık Bizim Teşkilatımız

Artvin’de “Dini İstismar Eden Terör Örgütleriyle Mücadele” seminerine katılan Hafız Osman Şahin imamlara seslendi

Artvin Müftülüğü 20.07.2018, 08:01
Ben Başka İşe Karışmam Diyen Bir İmam İstemiyor Artık Bizim Teşkilatımız
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde düzenlenen "Fetö İle Mücadele" seminer, panel ve konferansları devam ediyor. Artvin'de düzenelenen programa katılan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin din görevlilerine önemli uyarılarda bulundu.

Hafız Osman Şahin, yaptığı konuşmada;  “Çevrenizde okullar, bazı kuruluşlar varsa onlarla mutlaka işbirliği yapmalısınız. Benim vazifem namaz kıldırmaktır. Ben başka işe karışmam diyen bir imam istemiyor artık bizim teşkilatımız. Sadece camide değil bizim vazifemiz. Caminin dışında da görevimiz var unutmayın. Biz sahanın her alanında varız. Doğumdan ölüme kadar, Müslüman’ın çocukları doğar bizi ararlar, hocam gel bir kulağına ezan oku der. Sünnet olacak bizi arar. Çocuğu evlenecek bizi arar. Nikâh kıydıracak bizi arar. Cenazesi olur bizi arar. Üzülür bizi arar. Sevinir bizi arar. Her zaman o insanlarla birlikteyiz. O zaman etrafımızdaki sorumluluğumuz altındaki insanlara biz sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (4)
Trt 3 yıl önce
Öncelikle Hocamızı ve bütün kardeşlerimi selamlıyorum 1: Hayırsever vatandaşlar tarıfından alınıpta Dernek hımayesıne verilen butun lojmanlar ivedilikle TDV devredilmedikçe sözde mahalle lideri olan imam müezzin hocalarımızın üzerindeki psikolojik baskı kalmadıkça cami temizliği imam ve müezzin ler tarafından yapıldıkça hiçkimse kusura bakmasın bu baskı özgüvensizlik vesilesi ile değil çevremize kendi ailemize dahı güven veremez ve söz geçiremeyiz
Akkkk 3 yıl önce
Sayın hocam yıllardır beklenen bir konuşama idi ancak biz her alanda aktif faaliyetler içinde olduğumuz zaman arakamızda bizi her alanda savunan ve destekliyen müftürlerimin olması şarttır ASLINDA aktif müftü aktif imam doğurur aksi halde Müftü bey elleri cebinde ne işi var benim personelimin falan mekanda falan kişi ile diyerek hesap soruyor
Yanlış anlamayın sitemim Size değil saygılarımla
Akif Sekmen 3 yıl önce
Bu fikirlere ben şahsen çoktan katılmış bulunuyorum. Lakin bizim camiamızda kendi işim yürüsünde kim ne olursa olsun mantığındaki olanlar var. Bizler sahanın her alanında olmalıyız aynen katılıyorum ve aynı zamanda birbirimize sahip te çıkmalıyız.
İmam 3 yıl önce
Sayın müdürüm. İşine Karışılan kimse/kimseler/ gruplar, kurumlar musallat olduğu zaman da sahip çıkılacak Mı?
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?