banner203

banner250

Artvin’de ‘Modern İletişim’ semineri

Artvin’de Camiler Haftası nedeniyle, ‘Hitabette Modern İletişim’ konulu bir konferans verildi.

Artvin Müftülüğü 04.10.2019, 10:37
Artvin’de ‘Modern İletişim’ semineri

Analiz Uzmanı Taner Akkuş’un konuşmacı olarak katıldığı programda hitabet sanatı ile modern iletişim konuları ele alındı.

- Kılıçtan keskin cümleler yerine, pamuktan bile yumuşak bir dil kullanılmalı

Camilere daveti kolaylaştırabilen ve hitabette sürdürülebilir iletişimi sağlayabilecek önemli bazı metotlar aktaran Akkuş, bir yakınınızdan su isterken mesela ‘bana bir bardak su verir misin?’ yerine, ‘bir bardak su olsa da birlikte içsek’ demek daha güzel olur dedi.

Başka bir denklemde, ‘günah işlemeye devam edersen eğer Allah sana çok kızar’ yerine, ‘günah işlemeyi bırakırsan eğer Allah seni daha da çok sever’ demek her zaman farkındalık oluşturur ve doğrudan gönüllere dokunur diyen Akkuş sözlerini şöyle tamamladı: “Din görevlileri bu toplumu inşa etmede öncü bir rol oynar. Üstlenilen bu mukaddes görevlerinde sorumlulukları da çok büyük şüphesiz!.. Bu vesileyle kendilerine Allahtan dayanma gücü, özel ve sosyal hayatlarında da huzur ve başarılar diliyorum.”

- Gelişen çağımıza göre kendimizi daima yeniliyoruz

İl Müftüsü Güneş “Gelişen çağımıza göre Din görevlileri olarak bizler de toplumumuzun temel değerlerini esas alarak, özelliklede genç ve yeni nesli Camilerimize davet edebilme açısından ve toplum ile iletişim anlamında kendimizi daima yeniliyoruz. Bu vesileyle bizlere bilgi ve tecrübelerini aktararak farkındalık oluşturan Taner Akkuş kardeşimize ve katılım sağlayan tüm yöneticilerimize çok teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?