banner258

banner250

Yenimahalle’de 75 hafız icazet aldı

Ankara Yenimahalle İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 75 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Ankara Müftülüğü 12.11.2019, 11:51
Yenimahalle’de 75 hafız icazet aldı
© Diyanet Haber

Yenimahalle İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan ve Diyanet İşleri Başkanlığınca 2018 ve 2019 yıllarında gerçekleştirilen “Hafızlık Tespit Sınavı”na katılarak başarılı olan 75 öğrenciye, düzenlenen törenle hafızlık belgeleri takdim edildi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen törende, hafızlık eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler ve ailelerinin mutluluğu görülmeye değerdi.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış ve selamlama konuşmasını Yenimahalle Müftüsü Sinan Kazancı yaptı.

Sonrasında kürsüye davet edilen Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Diyanet İşleri Başkanlığının eğitim faaliyetleri ve hafızlık çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı ve Müzik Öğretmeni Hasan Özer yönetiminde Safa Hafızlık Kur’an Kursu öğrencilerinden oluşan koro, şiir ve ilahiler seslendirdi.

Yenimahalle Müftülüğü hafızlık Kur’an Kursları Tanıtım Filmi ve protokol konuşmalarının ardından, hafızlara belge ve hediyeleri takdim edildi.

Program, dua ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Konferans Salonu’nda yapılan törene Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Koca, Ankara Müftüsü Yusuf Doğan, Zonguldak Müftüsü Rüstem Can, Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mustafa Bodur, Yurtdışı Türkler Daire Başkanı Suat Okuyan, Umre Hizmetleri Daire Başkanı Yaşar Çapçı, Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişleri, ilçe müftüleri, Müftülük personeli, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, din görevlileri, hafızların aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (3)
Selahattin durna 2 yıl önce
masAllah
Rabbım bahtlaları acık eylesın
Ahmet karakaya 2 yıl önce
Rabbim yollarını çık etsin
Ebu Yusuf 2 yıl önce
MaşAllah barekealla
rabbim bizim çocuklarada taç giymeyi Nasib etsin inşAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?