banner250

banner246

Sincan’da Mevlid-i Nebi sevinci

Sincan Belediyesi Rüstem Altunbaş Çok Katlı Konferans Salonunda “Peygamberimiz ve Aile” konulu bir konferans düzenlendi.

Ankara Müftülüğü 18.11.2019, 15:56
Sincan’da Mevlid-i Nebi sevinci
© Diyanet Haber

İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa Belediye Başkanı Murat Ercan, Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar, ilçe müftüsü Mevlüt Topçu kurum amirleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan müftüsü Topçu, hafta münasebetiyle tüm yurtta Peygamber Efendimizin mesajlarının gündeme getirildiğini, bu yıl özel olarak aile konusunun ele alındığını ifade etti.

Topçu, programı teşriflerinden dolayı tüm Sincanlılara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Müftü Topçunun ardından Belediye Başkanı Murat Ercan da bir selamlama konuşması yaptı.,

Programa konuşmacı olarak katılan Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar, Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle, Peygamber Efendimizi bir kez daha hissetmek, anlamak ve o manevi hazzı yaşamak için bir araya geldiklerini ifade ederek, “Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm güzelliklerinin sergilendiği ay, Mevlid-i Nebi Haftası’yla taçlanan ay, âlemlerin sevdalısı, Yüce Allah’ın sevgilisi, Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.s.) doğduğu gündür. Onu tanıyabilmek ne büyük bahtiyarlık, onu anlayabilmek ne büyük saadet, ona iman etmek, ona ümmet olmak ne büyük şeref.” şeklinde konuştu..

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her yıl Mevlid-i Nebi Haftası’nda özel bir tema belirlediğini ve bu yılki temanın ‘Peygamber Efendimiz ve Aile’ olduğunu hatırlatan Acar, “Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.s.) ilmin irfanın ahlakın, güçlüyken müşfik olmanın, haklıyken özveride bulunmanın, haksızlığa karşı en gür sedanın adıdır. Allah’ın emirlerine tazim göstermeyi, mahlûkata şefkatle muamele etmeyi ondan öğrendik. Biz gerçek mana da aileye değer ve kıymet vermeyi ondan öğrendik.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?