banner250

banner246

Portekiz vatandaşı Milli Sporcu İslam’ı seçti

Portekiz vatandaşı Alexandre Ferreira De Almeida, Ankara İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Ankara Müftülüğü 10.02.2021, 21:41
Portekiz vatandaşı Milli Sporcu İslam’ı seçti
© Diyanet Haber

Müslüman olmak istediğini belirterek Ankara İl Müftülüğüne başvuran Portekiz vatandaşı Alexandre Ferreira De Almeida, Ankara Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Almeida için Ankara Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İl Müftü Yardımcısı Ali Ünal, Almeida 'ya İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Ardından şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getiren Almeida, Müslüman olarak İskender ismini aldı.

“Ey Ali, senin elinle bir kişinin hidayete ermesi, yeryüzünde bulunan ve güneşin üzerine doğduğu her şeyden daha hayırlıdır.” Hadis-i şerifini hatırlatan İl Müftüsü Dr. Yusuf Doğan, İskender ve hidayetine vesile olan arkadaşını tebrik etti.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen merasimde İl Müftüsü Dr. Yusuf Doğan, İskender’e "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Portekizce ve İngilizce Kur’an-ı Kerim Meali ve çeşitli kitaplar takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Reşat 4 ay önce
Allah hayırlı mübarek eylesin.
Allah Tertemiz bir sayfayla bereketli bir ömür nasip etsin.
Aramıza hoş geldin kardeşim
YORUKBEY 4 ay önce
Rabbim devamını daim etsin. İskender kardeşim aramıza hoşgeldin. Rabbim sana her türlü güzelliği takdir etsin. Selam olsun sana.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?