banner297

banner319

Müftülük 'Hayır Yemeği' geleneğini sürdürüyor

banner265

Ankara Sincan İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şubesi, ihtiyaç sahiplerine 'hayır yemeği' ulaştırıyor.

Ankara Müftülüğü 30.04.2022, 12:01
Müftülük 'Hayır Yemeği' geleneğini sürdürüyor
© DİHA

Sincan İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sincan Şubesi, ihtiyaç sahibi ailelerine 'hayır yemeği' ulaştırıyor.

Konuya dair Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şube Başkanı Mevlüt Topçu, “Pandemi sürecinde pek çok vatandaşımız cenaze ve düğünlerimizin vazgeçilmez bir parçası olan yemek ikramı konusunda kısıtlamalardan dolayı mahrum kaldı. Bizde bu konuyu yaptığımız ön görüşmelerden sonra proje haline getirerek gönüller arasında köprü olmak için kolları sıvadık. Cenaze, düğün, sünnet gibi merasimlerinde 'Hayır Yemeği' veremeyen vatandaşlarımız Vakfımıza gelerek belirledikleri yemek gruplarından imkanları ölçüsünde et, tavuk ve bakliyat menülerinden birini seçerek bağış bedelini makbuz karşılığı Vakfımız hesabına yatırdıktan sonra, biz de zaten kayıtlı olan ve belirli ihtiyaçlarını karşıladığımız yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Pandemide başlattığımız bu güzel geneleği şu an halen devam ettirerek hayırseverlerimizin katkılarıyla günlük 700 hijyenik iftar yemeğini yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz." dedi.

Yemekllerin sağlık tedbirleri kapsamında tamamen hijyenik ve kapalı paketlerde hazırlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını aktaran Müftü Topçu, "Geçtiğimiz Ramazan ayında aynı usulle 20 bin iftar yemeği dağıttık, dağıtmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle bu konuda bizlere destek veren Sincan halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)