banner250

banner246

Kahramankazan Belediye Başkanı da “TDV” Dedi

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, vekâletle kurban kesim kampanyasına destek vererek kurban bağışında bulundu

Ankara Müftülüğü 09.08.2018, 02:32
Kahramankazan Belediye Başkanı da “TDV” Dedi
© Diyanet Haber

Ankara'nın Kahramankazan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çakır tarafından kampanya bağış makbuzu Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'e takdim edildi.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ‘Kurbanını bağışla, kardeşinle yakınlaş’ sloganıyla sürdürülen organizasyonla ilgili konuşan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çakır: "Vakfımıza emanet ettiğiniz kurbanları İslami usullere uygun şekilde keserek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından, savaş ve afet bölgelerine kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir Müslüman’ın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz" dedi.

Bağış sırasında konuşan Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ise "Kurban; sevginin, vefanın, fedakârlığın simgesidir. Bu kurbanda hissemize düşen kardeşlik oldu. Türkiye Diyanet Vakfı tecrübeli, deneyimli kadrosu, üstlendiği sorumluluğun bilinci ve hizmet anlayışıyla faaliyet gösterdiği diğer alanlarda olduğu gibi Vekâletle Kurban Kesimi konusunda da örnek teşkil etmektedir "diye konuştu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?