banner250

banner255

"Hz. Peygamber gençlere hem değer hem de görev verirdi"

Ankara Şereflikoçhisar İlçe Müftülüğü tarafından öğrencilere yönelik ''Peygamberimiz ve Gençlik'' konulu bir konferans düzenlendi.

Ankara Müftülüğü 04.12.2018, 20:38
"Hz. Peygamber gençlere hem değer hem de görev verirdi"
© Diyanet Haber

Ankara Şereflikoçhisar İlçe Müftülüğünce Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla düzenlenen programa İlçe Müftüsü İsmail Göksu, kurum amirleri, din görevlileri, öğretmenler, öğrenciler ve Şereflikoçhisar halkı katıldı.

Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda, İlçe Müftüsü İsmail Göksu ''Hz. Peygamber (s.a.s.)  ve Gençlik” konulu bir konferans verdi.

Peygamberimizin (s.a.s.) gençleri önemsediğini, onlara değer ve görev verdiğini belirten Müftü Göksu; İslam'a, Kur'an'a ve sünnete göre ideal gençliği anlattı ve gençlerin Kur’an-ı Kerim'in anlamını hayatlarına yansıtması gerektiğini vurguladı.

Kur’an kursu öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösteriminin ardından hafızlığını tamamlayan öğrencilere çeyrek altın hediye edildi.

Programın sonunda tüm katılımcılara aşure dağıtıldı, Mevlid-i Nebi Haftası’na özel hazırlanan “Hz. Peygamber ve Gençlik” adlı kitap hediye edildi.


 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?