banner250

banner246

“Hz. Ömer’in Miniklerinden Yemenli Kardeşlerine”

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına destek çığ gibi büyüyor.

Ankara Müftülüğü 07.01.2019, 17:24
“Hz. Ömer’in Miniklerinden Yemenli Kardeşlerine”
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde Yemen’e Sessiz Kalmasloganıyla başlatılan yardım kampanyasına ülke genelinde destek sürüyor. Kampanyaya en anlamlı destek ise Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarından geliyor.

Bu kapsamda Ankara Etimesgut İlçe Müftülüğü Hz. Ömer Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursunda eğitim gören öğrenciler, “Hz. Ömer’in Miniklerinden Yemenli Kardeşlerine” sözleriyle ifade ettikleri bir yardım kampanyası düzenledi.

Topladıkları yardımı teslim etmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret eden öğrenciler, kendi el becerileriyle yaptıkları kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Yemenli arkadaşlarına ulaştırmak üzere Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu’nun da katıldığı bir programda Türkiye Diyanet Vakfı görevlilerine teslim ettiler.

Prof. Dr. Ramazan Muslu öğrenciler başta olmak üzere öğreticileri, velileri ve katkısı bulunanları tebrik etti.

Başkanlığın 4-6 yaş Kur’an kurslarına verdiği öneme dikkati çeken Muslu, toplumun bu yöndeki taleplerini karşılamak adına daha çok çalışılması gerektiğini ifade etti.

Programa Hz. Ömer Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri, öğreticileri ve öğrencilerin velileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?