banner268

banner250

4-6 yaş Kur'an kursu öğrencileri bayram harçlıklarını Filistinli kardeşlerine gönderdi

banner265

Ankara Mamak İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur'an kursu öğrencileri, harçlıklarını Filistinli kardeşlerine gönderdiler.

Ankara Müftülüğü 18.05.2021, 15:13
4-6 yaş Kur'an kursu öğrencileri bayram harçlıklarını Filistinli kardeşlerine gönderdi
© Diyanet Haber

Türkiye'de ve dünyanın 145 ülkesinde eğitimden kültüre, sosyal ve hayri hizmetlerden uluslararası insani yardım çalışmalarına kadar çok geniş bir alanda faaliyet yürüten Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), yetimlere ve ailelerine yönelik hazırladığı destek projeleriyle de umut olmaya devam ediyor. 

İl ve ilçe müftülükleri koordinesinde çalışmalar yürüten TDV şubeleri de Türkiye Diyanet Vakfının bu çalışmalarına destek oluyor.

Bu kapsamda TDV'ye emanet edilen en anlamlı bağış haberi Ankara'nın Mamak ilçesinden geldi.

Mamak İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Camii 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu öğrencileri, bayram harçlıklarını Filistin’deki mazlum kardeşlerine gönderdi.

Türkiye Diyanet Vakfı Mamak Şubesi adına bağışı kabul eden Mamak İlçe Müftüsü Necmettin Saydan, "kendileri küçük ama yürekleri büyük olan minikleri" anlamlı bağışlarından dolayı tebrik etti.

Müftü Saydan, öğrencilere rehberlik eden Kur'an kursu öğreticilerine de teşekkür ederek, "Keşke dünyayı çocuklar yönetse!" ifadesini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)