banner250

banner255

Prof. Dr. Ali Erbaş'ın 28 Şubat anısı duygulandırdı

28 Şubat döneminde ilahiyat fakültesinde dekan olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, o dönem yaşanan başörtüsü zulmüyle ilgili paylaştığı bir anısı, salondakileri duygulandırdı.

Ali Erbaş 28.02.2020, 23:50
Prof. Dr. Ali Erbaş'ın 28 Şubat anısı duygulandırdı
© Diyanet Haber

28 Şubat döneminde ilahiyat fakültesinde dekan olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, o dönemde yaşanan başörtüsü zulmüyle ilgili paylaştığı bir anısı, dinleyicileri dugulandırdı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın,  25 Mart 2018'de "İl Buluşmaları" kapsamında geldiği Malatya'da, din görevlilerine verdiği bir konferansın görüntüleri ortaya çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığı görevine geldiği günden itibaren "İl Buluşmaları" düzenleyen Erbaş, gittiği illerde din görevlileriyle bir araya geliyor.

25 Mart 2018'de Malatya Turgut Özal Üniversitesi Konferans Salonu'nda, Malatya'da görev yapan din görevlileriyle bir araya gelen Erbaş, burada yaptığı konuşmada 28 Şubat döneminde yaşanan başörtüsü zulmünü yakînen yaşadığını dile getiriyor. 

Erbaş, bir süre konuştuktan sonra salonda bir sessizlik hakim oluyor ve duygu dolu anlar yaşanıyor.

İşte Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın o görüntüleri:

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Harun DİNLEYEN 1 yıl önce
O tarihlerde sivas C.Üniversitesinde ki 1. Gelen ve kürsüde ağzı kapatılarak konuşturulmayan kızımızın görüntüleri hala hafızamızda. İçimiz yanıyor. Bunları yeni neslimize anlatabilirsek demokrasiye ve ıslana hizmeti ozaman yapmışoluruz. Yoksa ...
Harun DİNLEYEN 1 yıl önce
Dine ve dini değerlerimize müdahale eden o 28 şubatcı kafaların yerlerinde artık rüzgarlar esiyor. Siyasetçiler artık Allah ve Rasulünün rızasına aykırı davranış ve sözlerde bulunamazlar. Bulunanlar firavunun akıbeti gibi olmaya mahkumdurlar.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?