banner297

banner319

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Ramazandan hemen sonra umre ziyaretleri başlayacak

banner265

Akit TV canlı yayınında umre ziyaretlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Erbaş, “Ramazandan hemen sonra Şevval umresi ile umre ziyaretleri başlamış olacak. Bu müjdeyi buradan sizin aracılığınızla vermiş olayım." dedi.

Ali Erbaş 16.04.2022, 23:56
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Ramazandan hemen sonra umre ziyaretleri başlayacak

Hac ibadeti ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Erbaş, “Bu yıl Suudi Arabistan bundan 10 gün kadar önce yurt içinden ve yurt dışından 1 milyon hacı kabul edeceğini ilan etti. Bunun detaylarını önümüzdeki günlerde açıklayacağını ifade etti. Bizim şu anda gitmek isteyen kayıtlı 2 milyon 100 bin hacım hacı adayımız var. Bunların içerisinden 84 bin kişinin 2020 yılında hacca gideceklermiş gibi kuraları çekildi, hazır bir şekilde bekliyor. Bu 84 binden ne kadarı gidebilir, bunun detaylarını önümüzdeki günlerde Suudi Arabistan'ın ülkelere vereceği kontenjan belli olduktan sonra açıklayacağız. Bu kurada çıkmış 84 bin hacı adayımızın içinden yaşı 65’i geçmiş olanlar maalesef ki demeyecekler.” diye konuştu.

“Ramazan’dan sonra umre ziyaretleri başlamış olacak”

Başkan Erbaş, umre ziyaretlerinin açıldığı müjdesini vererek, “Umre tamamen şu anda serbest, açıldı. 20, 25 gün kadar önce Suudi Arabistan hac Bakanlığının daveti üzerine bir ziyaretimiz oldu. Orada Hac Bakanlığı ile görüşmelerimiz oldu. Hem bizim görüşmelerimiz hem Türkiye'de vaka sayılarının hızla düşmüş olması bundan bir hafta önce Suudi Arabistan'ın Türkiye ile ilgili böyle bir karar almasına vesile oldu. İnşallah biz hazırlıklarımızı yapıyoruz. Önümüzdeki hafta hac ve umre kurulumuzu toplayacağız. Umre ile ilgili detayları açıklayacağız. Ücretleri ne kadar olacak, şartlar nedir, bunları belirleyeceğiz ve Ramazandan hemen sonra Şevval umresi ile umre ziyaretleri başlamış olacak. Bu müjdeyi buradan sizin aracılığınızla vermiş olayım.”

Başkan Erbaş, Suudi Arabistan’ın hac ve umre için büyük hazırlıklar yaptığını dile getirerek, “Kendilerine kolaylıklar diliyorum ve bütün ümmet adına, İslam alemi adına kendilerine teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.” ifadelerini kullandı.

banner237
Yorumlar (0)