banner261

banner250

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Allah’ın dokunulmaz kıldığı canları katleden zalimlerin varacakları yer ancak cehennemdir

Bingöl Ulu Camii'nde cuma hutbesi irad eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Rabbimizin gazabı, meleklerin, gök ve yer ehlinin laneti, şiddete yeltenen, Allah’ın dokunulmaz kıldığı canları katleden zalimlerin üzerinedir." dedi.

Ali Erbaş 19.11.2021, 13:02
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Allah’ın dokunulmaz kıldığı canları katleden zalimlerin varacakları yer ancak cehennemdir

Bingöl Ulu Camii'nde cuma hutbesi irad eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Rabbimizin gazabı, meleklerin, gök ve yer ehlinin laneti, şiddete yeltenen, Allah’ın dokunulmaz kıldığı canları katleden zalimlerin üzerinedir." dedi.

Erbaş okuduğu hutbede, her geçen gün artan şiddet olaylarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Maalesef her geçen gün daha fazla şahit olduğumuz insana yönelik şiddet vicdanlarımızı yaralıyor, yüreklerimizi dağlıyor. Oysaki inancımızda asla yeri olmayan şiddet, insanlık suçudur. Şiddet, acizliktir, merhametsizliktir, zulümdür. Şiddet, can dokunulmazlığı ihlalidir ve insan onuruyla bağdaşmaz. Hiçbir gerekçe, şiddet için mazeret olamaz.

Şiddetin dini, dili, ırkı, coğrafyası ve sosyal statüsü yoktur. Kimden gelirse gelsin şiddetin hiçbir şekli kabul edilemez. Rabbimizin gazabı, meleklerin, gök ve yer ehlinin laneti, şiddete yeltenen, Allah’ın dokunulmaz kıldığı canları katleden zalimlerin üzerinedir. Onlar dünyada rezil rüsva olmuşlardır. Ahirette ise varacakları yer ancak cehennemdir.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?