banner203

banner250

Yaz Kur'an Kursları'nda 'dondurma şenliği'

Afyonkarahisar Sandıklı İlçe Müftülüğü, Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik “Dondurma Şenliği” düzenledi.

Afyonkarahisar Müftülüğü 11.08.2021, 15:36
Yaz Kur'an Kursları'nda 'dondurma şenliği'
© Diyanet Haber

İl ve ilçe müftülüklerince; "evde, kursta, camide; ister çevrimiçi ister yüz yüze" sloganıyla açılan Yaz Kur'an Kursları Kovid-19 tedbirleri eşliğinde sürüyor.

Kurslarda eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler de gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Afyonkarahisar Sandıklı İlçe Müftülüğü, Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik “Dondurma Şenliği” düzenledi.

Şenlikte öğrencilerle bir araya gelen İlçe Müftüsü Mehmet Güler, “Diyanet İşleri Başkanlığımızı ve Müftülüğümüzü öğrencilerimize tanıtmak, öğrencilerimizle birebir iletişim kurmak, din hizmetleri hakkında bilgilendirmek, Yaz Kur’an Kursları'na katılımı daha cazip hale getirerek gençlik çalışmalarına ivme kazandırmak amacıyla tüm merkez, köy ve kasabalardaki cami ve Kur’an kurslarında eğitim öğretim gören öğrencilerimize ‘Dondurma Şenliği’ düzenledik.” dedi.

Bu etkinliğin yanı sıra kurs boyunca çeşitli etkinliklerle öğrencileri cami atmosferinde buluşturacaklarını ifade eden İlçe Müftüsü Güler, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Şenlikte Yaz Kur'an Kursu öğrencilerine dondurma ikram edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
İmam. 4 ay önce
İyi de bu şu ana kadar, Türkiye’nin her camisinde, hocaların kendi cebinden verilerek de yapılıyor. Haber olsun diye haber olmuş yazık.
biri 4 ay önce
kıskanıyosan sen de ya haber yap
Bu bi camiye yönelik faaliyet değil köy kasaba merkez 126 cami Kur'an kursu ve 2000 bin öğrenciyi kapsayan dondurma şenliği
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?