banner250

banner246

İnsanların inancı, meşrebi, dili, rengi konusunda ayrım yapmayız

Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesi öğrencileri, Türkiye Diyanet Vakfı Afyonkarahisar Şubesi ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü tarafından yürütülen “Bir Damla Bir Hayat” projesine destek verdiler.

Afyonkarahisar Müftülüğü 17.06.2019, 18:56
İnsanların inancı, meşrebi, dili, rengi konusunda ayrım yapmayız
© Diyanet Haber

Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesi öğrencileri Türkiye Diyanet Vakfı Afyonkarahisar Şubesi ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliğinde sürdürülen “Bir Damla Bir Hayat” projesine bağışta bulundular. 

Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, maddi zorluklar ve fiziki şartlar nedeniyle su sıkıntısı çeken coğrafyalara umut olmak için su kuyusu açılması hedeflenen projeye bağışlarıyla destek olan öğrencilere ve okul idarecileriyle öğretmenlerine teşekkür ziyaretinde bulundu.  

Ziyarette konuşan Müftü Kabukçu, "Değerli öğrencilerimize ve onlara emek veren kıymetli hocalarımıza, bu değerli davranışları için teşekkür ediyoruz. İnancı ne olursa olsun mağdur olana, insan için, insanlık huzuru ve onuru için duyarlılık göstermek bizim en temel erdemlerimizdendir. Bizim medeniyetimizin temeli iyilik hareketidir. Biz iyilik yaparken insanlar arasında inancı, meşrebi, dili, rengi hiç ayırmamışız. Bizim kadim medeniyet tarihimiz bunun sayısız örnekleriyle doludur." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin açılacak su kuyusu ile ilgili merak ettikleri soruları da cevaplayan Kabukçu, şunları söyledi:

“Su konusu, insanın en temel ihtiyacı olan hayati bir konu. Maliyeti daha düşük olarak açılan kuyularda kısa süre sonra çıkan su kesildiği zaman insanlar hayal kırıklığına uğruyor. Bu sebeple açacağımız su kuyularının, teknik özelliği yüksek olan, en az 10 yıl süreyle ve pompaları güneş enerjisiyle çalışan su kuyuları olmasına özen gösteriyoruz. Zimbabve ve Nijer’de su kuyusu açmak için çalışmalar yapıyoruz.”

Su kuyusu bağışı toplarken verdikleri çabayı anlatan öğrencileri dinleyen İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, “Rabbim sizi ve ailelerinizi hep iyiliklerle karşılatırsın ve buluştursun. Hayatın kendisi mücadele, uğraş ve ter akıtma işidir. İyilik yolundaki mücadelenizde motivasyonunuzu kaybettirecek davranışlarla karşılaşacaksınız. Yaptığınız iş güzelse yılgınlık duymadan, yolunuza devam edin.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?