banner268

banner250

Sorgun'da 32 hafız icazet aldı

banner265

Yozgat Sorgun İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 32 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi. 

Yozgat Müftülüğü 01.12.2021, 11:01
Sorgun'da 32 hafız icazet aldı
© DİHA

Sorgun İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimlerinin tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan 20 kız, 12 erkek olmak üzere 32 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Kız hafızlar için Sorgun İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda, erkek hafızlar için ise Sorgun Salih Paşa Camii’nde tören gerçekleştirildi.

Törende konuşan İlçe Müftüsü Mustafa Kayış, “Evlatlarımızın Kur'an hıfzını tamamlamasının merasimini yapmak üzere toplandık. Allah bu vesileyle gençlerimizin hafızasından ve yüreğinden Kur’an’ın rahmetini eksik etmesin.” dedi.

Program yapılan duanın ardından hafızlara belgeleriyle birlikte çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

İcazet merasimine Diyanet İşleri Başkanlığı 1. Hukuk Müşaviri Selami Açan, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Medet Coşkun, İl Müftüsü Ali Gülden, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hamdi Arslan, Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, siyasiler ve öğrencilerle çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?