banner297

banner319

Saraykent Müftülüğü Yemen’e sessiz kalmadı

banner265

Saraykent İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Saraykent Şubesi iş birliği ile Temel gıda ve tıbbi malzeme ihtiyacının had safhada olduğu Yemen de yaşanan açlık krizinin sona ermesine katkıda bulunmak amacıyla belediye düğün salonunda 2 gün süreyle Kermes düzenlendi. 

Yozgat Müftülüğü 18.12.2018, 05:21
Saraykent Müftülüğü Yemen’e sessiz kalmadı
© Diyanet Haber

Saraykent halkının yoğun ilgi gösterdiği kermeste gıda ve giyim ürünlerinden elde edilen gelir Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile Yemen’e gönderilecek. 

Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Müftüsü Yasin Baykal: “Diyanet İşleri Başkanlığımızın Yemen için başlattığı “Yemen’e Sessiz Kalma” temalı yardım kampanyasına daha fazla destek olabilmek ve bunu geniş kitlelere yaymak maksadıyla din görevlilerimiz ve Kur’an kursu öğreticilerimizin gayretleriyle 2 günlük bir kermes düzenledik. Halkımız her zaman olduğu gibi kardeşliğini yine gösterdi, ilçemiz küçük olmasına rağmen yoğun katılımla hatırı sayılır bir yardım elde ettik. Hatta 4-6 Yaş Kur’an kursu minik öğrencilerimiz kumbaralarını getirerek müftülüğümüze teslim ettiler. Bu yardımları Türkiye Diyanet Vakfımız aracılığı ile Yemen’e ulaştıracağız. Rabbim gönül coğrafyamızdaki tüm mazlum kardeşlerimize yardım eylesin. Kermesimize destek veren başta bayanlar olmak üzere tüm halkımıza, görevli arkadaşlarımıza ve bu yardım kampanyasını başlatan yetkililere teşekkür ediyorum.” dedi. 


Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (2)
H.B 3 yıl önce
Rabbim hayırlarınızı kabul eylesin Kıymetli Hocam.
L.GÜVELOĞLU 3 yıl önce
Allah Tealanin rahmeti geniş. Nimetler paylaşıldıkça çoğalir, artar. Rabbim hayrımızı kabul etsin.