banner268

banner250

Müftülük, Otobüs Duraklarına “Kur’an-ı Kerim” ve Dini Kitaplar Yerleştirdi

banner265

Yozgat Belediyesi tarafından yaptırılan klimalı durakların kitaplıklarına İl Müftülüğü tarafından, Kur’an-ı Kerim ve dini bilgilerin yer aldığı kitaplar yerleştirildi.

Yozgat Müftülüğü 05.09.2018, 15:25
Müftülük, Otobüs Duraklarına “Kur’an-ı Kerim” ve Dini Kitaplar Yerleştirdi
© Diyanet Haber

Ücretsiz olarak ulaşılabilen kitaplar vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. İl Müftüsü Salih Sezik, kitapların sadece duraklarda okunmayacağı, isteyen vatandaşların evlerine götürebileceğini söyledi.

Olumlu Dönüşler Aldık

Yozgat’ta vatandaşları kışın soğuğundan yazın da sıcağından koruyan 10 adet klimalı durağa Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basılan kitaplar ve Kur-an’ı Kerim yerleştirildi. 

İl Müftüsü Salih Sezik, Yozgatlı vatandaşların otobüs beklerken zamanlarını dini bilgiler öğrenerek geçirmesini temenni etti. 

Sezik, “Yozgat Belediyesi tarafından yaptırılan klimalı duraklara Diyanet İşleri Başkanlığımızın bastığı dini bilgiler kitaplarını ve Kur’an-ı Kerimleri yerleştirdik. Buradaki amacımız evlerinde Kur’an-ı Kerim bulunmayan vatandaşlarımızın kitapları kolay bir şekilde temin etmelerini sağlamaktı. Hem de vatandaşlarımız duraklarda dolmuş beklerken dini bilgilerini taze tutma fırsatları da olacak. Vatandaşlardan oldukça güzel tepkiler geliyor. İlerleyen zamanlarda kitap sayımızı da arttıracağız” ifadelerini kullandı.  
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (7)
cemil yener 3 yıl önce
Diğer müftülüklere örnek olur umarım. Biz çok memnun kaldık vatandaş olarak.
ANADOLU51 3 yıl önce
teşekkür ederiz güzel bir uygulama
şerafettin güven 3 yıl önce
güzel bir proje benim de bu konuda katkım olabilir belki.
1.Berberler ile iletişime geçerek elektronik olarak aynaya toplumsal ayet hadis özlü söz yazmak.
2.şehir içi ve şehirler arası otobüs tren gibi taşıma araçlarına kırk hadis ve ayet kartelası temin etmek.
3.otobüs firmaları ile görüşerek müzik dinleme ekranındaki tasavuf müziği bölümüne kısa sure ve dualar ekletmek....
4.yozgat müftülüğüne bu güzel uygulamasından dolayı teşekkür ederim.2 sene önce buna benzer kağıt üzerinde kalan bir projem vardı
cafer 3 yıl önce
harika olmuş ellerine sağlık
Muhammet Ertuğay 3 yıl önce
Bu ne güzel bir uygulama
Bu uygulamanın devamı Yozgat'lı vatandaşların bilinçli bir şekilde istifade etmelerine göre olacaktır. Türkiye de ikinci ikinci olarak (Benim bildiğim ilki Kayseri Büyükşehir Belediyemizin Tramvay duraklarında yaptığı uygulamadır.) dini kitap olarak ta ilk olarak Yozgat'ta gerçekleşen bu uygulamanın arkasındaki başta Salih Sezik hocam olmak üzre tüm din gönüllüsü kardeşlerimi gönülden tebrik ediyorum.
Uygulamanın devam edip zenginleşmesi içinde bir kitap bağışı hesabı açılıp biriken meblağ ile müftülüğmüzün uygun gördüğü kitapların alınması şeklinde olabilir.
Bu uygulamanın bütün illerimize örnek olup yaygınlaşmasını temenni ediyorum.
Nazmiye Karadağ 3 yıl önce
Mükemmel bir adım olmuş inşAllah tüm illerimizde müftülükler tarafından böyle güzel işlemler yapılır Allah razı olsun bu güzel işlemi yapanlardan vesile olanlardan
Ömer 3 yıl önce
kitaplarıda gösterseydiniz keske
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?