banner250

banner246

Belediye Başkanı Vekâletle Kurban Bağışladı ve Emeği Geçenlere Teşekkür Etti

Yozgat Saraykent Belediye Başkanı Ahmet ÖÇAL, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile sürdürdüğü "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" kampanyasına kurban bağışında bulundu

Yozgat Müftülüğü 20.08.2018, 15:56
Belediye Başkanı Vekâletle Kurban Bağışladı ve Emeği Geçenlere Teşekkür Etti
© Diyanet Haber

Başkan Ahmet Öçal yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Diyanet Vakfı aracılığıyla başlattığı kurban bağışı kampanyasının örnek olduğunu belirterek, kendisinin de öncü olarak kampanyaya katılmak istediğini kaydetti.
Ahmet Öçal: "Belediye başkanı olarak bu kurban bağışı kampanyasına katılım sağladım. Bu anlamda Diyanet İşleri Başkanlığımızı bu örnek davranışı için kutluyorum. İhtiyacı olan insanlara kurban dağıtımı konusunda önemli bir çalışmayı gerçekleştirecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 
İlçe Müftüsü Yasin Baykal ise “Türkiye Diyanet Vakfı 43 yıllık bilgi ve birikimiyle, ülkemizin yardımseverlik misyonunu kıtalara taşıyan, Osmanlı’nın vakıf geleneğiyle mazlum coğrafyalarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olan önemli vakıflarımızdan biridir. 1000 şubesi ve 145 ülkede yürüttüğü faaliyetleriyle; inanç, köken ve bölge ayrımı yapmadan yoksula, muhtaca el uzatan Türkiye Diyanet Vakfı, İslam’ın doğru anlaşılmasına da katkı sağlamaktadır. Vakfımızın bağış olarak aldığı bu kurbanların İslami usullere göre kesilerek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir Müslümanın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?